Konto wielowalutowe czy wypłata na miejscu – jak płacić za granicą?

Wyjeżdżamy coraz częściej, to i częściej jesteśmy zmuszeni korzystać z innych walut. Oczywiście, w zakresie strefy euro problemów nie ma, jednak już w samej Europie znajdziemy szereg miejsc z inną walutą, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Dlatego warto przyjrzeć się ofertom, jakie dają nowoczesne technologie i stare, sprawdzone metody. Najlepsze znajdziesz na https://www.bank-ranking.pl/.

Wymiana w kraju
Jednym z pomysłów, by wypłacać pieniądze i dysponować nimi za granicą jest wzięcie ich ze sobą w gotówce. Aby to zrobić, należy skorzystać z kantoru wymiany walut i np. wymienić własną walutę na inną zgodnie z kursem chf do euro czy inną. Wszystko zależy od tego, do jakiego kraju się wybieramy i co tak naprawdę chcemy uzyskać. Nie zawsze opłaca się bowiem mieć ze sobą duże ilości gotówki.

Wymiana za granicą
Możemy nie chcieć na przykład jechać z tak dużymi pieniędzmi. Wszystko jednak będzie w tym wypadku problemem. Wybierając wymianę w kantorze na miejscu i tak albo musimy mieć własną walutę, albo zdecydować się na wypłatę za granicą, co zwykle kończy się naliczeniem wysokiej prowizji. Dlatego wymiana w kantorze zagranicznym wydaje się być najgorszym z możliwych pomysłów. Ale zawsze dostępnym.
Bankomat
Jeszcze inną opcją jest opieranie się na płatności kartą. Jeśli nie mamy konta wielowalutowego, będzie to niekorzystne finansowo, gdyż bank będzie naliczał opłaty dodatkowe, np. przy wypłacaniu z bankomatu – nie mówiąc już o tym, że kurs wymiany okaże się być zabójczy. Dlatego, aby wypłacać i płacić za granicą dowolną lub wybraną walutą należy założyć konto wielowalutowe, które operuje na danej walucie i ułatwi nam korzystanie z pieniędzy.
Kantor wirtualny
Przy okazji konta wielowalutowego, możliwe jest także skorzystanie z kantora wymiany walut online. W jaki sposób? Wymienia on dane waluty szybko i po lepszym kursie, niż kantory stacjonarne (choć nie musi być to regułą). Jednocześnie pozwala na szybkie przeniesienie oszczędności na konto i zapłacenie nimi, np. w internetowej sprzedaży. Jest korzystny pod względem płynności gotówki i nie naraża na straty związane z jej niewykorzystywaniem.

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-wielowalutowa-do-konta/